7 Modalități de a Răspândi Bucuria Sărbătorilor în Comunitatea ta
Utilajele și lumea

7 Modalități de a Răspândi Bucuria Sărbătorilor în Comunitatea ta

Timp de lectură (minute):4

Acum, familiile tind să își ofere cadouri de Crăciun - iar unul dintre lucrurile pe care le puteți umple ciorapii ar putea pur și simplu să răspândească puțină veselie festivă în ambalajul unui cadou în comunitatea dumneavoastră locală! Alăturați-vă nouă în timp ce parcurgem 7 moduri de a fi Moș Crăciun al localității.

Sezonul festiv este despre familie. La BKT, credem cu tărie că angajații și clienții noștri fac parte din familia noastră: "crescând împreună" de-a lungul anilor. La cine se extinde familia dumneavoastră? Mulți au descoperit că, mai ales în lumina vremurilor dificile din ultimii ani, se simt conectați în mod intrinsec la comunitatea lor locală.Fie că satul, orașul sau cartierul în care locuiți reprezintă o parte esențială a identității dumneavoastră, fie că apreciați spiritul comunității în care locuiți, acest lucru este, fără îndoială, un semn de familie.

Acum, familiile tind să își ofere cadouri de Crăciun - iar unul dintre lucrurile pe care le puteți umple ciorapii ar putea pur și simplu să răspândească puțină veselie festivă în ambalajul unui cadou în comunitatea dumneavoastră locală! Alăturați-vă nouă în timp ce parcurgem 7 moduri de a fi Moș Crăciun al localității.
 

1) Pictați Orașul în Roșu (și auriu)

Nimic nu aduce comunitățile împreună mai mult decât spiritul festiv. Și ce mod mai bun de a spori acest lucru decât prin iluminarea orașului cu lumini de Crăciun? Sau cumpărând un pom de Crăciun comunal,împodobit cu beteală și globuri? Există o serie de decorațiuni pe care le puteți cumpăra (la prețuri ieftine) pentru a împodobi în mod festiv primăria locală - sau chiar strada! Toate acestea permit aprobarea vecinilor, desigur!


2) Livrare Specială

Există membri ai comunității dvs. care se străduiesc să iasă în oraș? Fiți bunul samaritean local și livrați-le o pungă cu bunătăți festive! Înveseliți ziua cuiva (și poate, eventual, Crăciunul) pregătind un pachet cadou: acesta ar putea consta în alimente și alte lucruri generale de care ar putea avea nevoie. Un pulover sau o pătură ar putea fi un plus de atenție pentru a le ține de cald în timpul iernii.


3) O, Veniți, Toți Credincioșii

Tuturor le plac colindele! O modalitate excelentă de a răspândi veselia comunității este de a aduna un grup de localnici, cu câteva colinde clasice de Crăciun la activ, și de a bate la ușile vecinilor! Dacă veți primi un răspuns receptiv (și suntem siguri că așa va fi!), puteți susține un mini-concert - și să răspândiți puțină bucurie festivă! De asemenea, încercați să vă amestecați playlistul: puteți îmbina colindele de modă veche cu hituri populare de Crăciun pentru a atrage un public mai larg.


4) Mâini Ajutătoare

Crăciunul este momentul de a dărui. Prin urmare, este important să te gândești la părțile marginalizate din comunitatea ta și la modul în care îți poți dedica valoros timpul pentru a ajuta. Există multe activități de voluntariat oportunități în perioada Crăciunului, cum ar fi băncile de alimente, adăposturile pentru persoanele străzii, spitalele, liniile telefonice de caritate și colectările de caritate. Un exemplu deosebit de emoționant este oportunitatea de a servi cine de Crăciun pentru membrii fără adăpost din comunitatea dumneavoastră - o oportunitate pe care o oferă multe adăposturi pentru persoanele străzii. Pentru inspirație, aruncați o privire la aceste 2022 exemple edificatoare de voluntariat de Crăciun disponibile.


5) Casă Dulce Casă

Există cineva pe care îl cunoașteți care petrece singur sezonul festiv? Poate că aveți un vecin în vârstă care nu are familia în vizită anul acesta sau un prieten care a pierdut recent pe cineva drag. Unul dintre cele mai frumoase cadouri pe care le puteți face este să vă deschideți casa pentru cineva care are nevoie de el în timpul Crăciunului. Invitați-l să fie oaspetele de onoare și să se alăture festivităților alături de dumneavoastră și de familia dumneavoastră.


6) Plimbare Într-o Țară a Minunilor de Iarnă

Pe când vorbim de festivități... ce-ar fi să organizați o petrecere stradală cu tematică de Crăciun, de care să se bucure toți vecinii dumneavoastră? Inspirat de sugestia noastră de decorare de mai devreme, ați putea servi și gustări de Crăciun, ați putea difuza cântece de Crăciun și ați putea inspira bună dispoziție! Nimic nu unește comunitatea mai mult decât o petrecere! Acest lucru oferă, de asemenea, o oportunitate de a fi incluzivă pentru toți membrii comunității dvs. - inclusiv pentru cei care ar putea petrece perioada festivă singuri.


7) Anul nou, un nou tu

Ultimul nostru sfat strălucitor și sclipitor este pur și simplu să începeți așa cum intenționați să continuați și să continuați să vă ridicați comunitatea în noul an. Crăciunul acționează de obicei ca o reamintire a persoanelor importante din viața noastră - și a dragostei pe care trebuie să o împărtășim. Prin urmare, nu există un moment mai bun pentru a vă implica în comunitatea locală, pentru a lega prietenii de lungă durată și pentru a face zilele oamenilor puțin mai luminoase.

 

La BKT, credem în importanța de a oferi înapoi.Dar știm, de asemenea, că acțiunile vorbesc mai tare decât cuvintele, și ne asigurăm că demonstrăm acest lucru prin munca noastră de caritate extinsă și prin etica companiei. Suntem o companie centrată pe oameni care prețuiește comunitatea noastră, de la angajații noștri la clienții noștri - și cu siguranță vom continua să ajutăm comunitățile noastre să se dezvolte pe tot parcursul sezonului festiv și să intrăm în Anul Nou.

Ce veți face pentru a răspândi veselie în comunitatea dvs. în acest Crăciun? Orice ați face, vă dorim un Crăciun cu adevărat fericit - din partea familiei noastre pentru a voastră. 

Partajare
Fiți primul care află despre noutățile din industria dumneavoastră!
Abonează-te la buletinul nostru informativ pentru a fi la curent cu universul BKT, inclusiv știri exclusive, produse în trend și povești BKT.
Găsiți anvelopa potrivită